Piirinmestaruuskilpailut Kainuu 28.1.2017

TULOKSET

N10 M10 N12 M12 N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N18 N50 N40 N35 N20 NYL M65 M60 M55 M50 M40 M45 M35 M18 M20 MYL

 N10 2 km V    
1) (4) Karla Kiiskinen Sotkamon Jymy 07:30,7 +0:00,0 2) (3) Helinä Niskanen Suomussalmen Rasti 07:55,7 +0:25,0 3) (5) Maria Tolonen Kainuun Hiihtoseura 08:37,4 +1:06,7 4) (2) Katri Kemppainen Ristijärven Pyry 09:38,1 +2:07,4 Alkuun
 M10 2 km V    

1) (8) Konsta Juutinen Paltamon Urheilijat 06:30,2 +0:00,0 2) (9) Karri Korhonen Kainuun Hiihtoseura 07:03,5 +0:33,3 3) (11) Eetu Niiranen Kuhmo-Ski 08:54,5 +2:24,3 4) (10) Topias Pääkkönen Kuhmo-Ski 09:57,2 +3:27,0 Alkuun

 N12 2 km V    

1) (15) Karoliina Koski Hyrynsalmen Isku 06:47,0 +0:00,0 2) (12) Anni Huttunen Kainuun Hiihtoseura 07:33,9 +0:46,9 3) (13) Lotta Moilanen Kuhmo-Ski 08:08,0 +1:21,0 4) (14) Siiri Korhonen Kuhmo-Ski 09:07,9 +2:20,9 Alkuun

 M12 2 km V    

1) (19) Joonas Pääkkönen Kuhmo-Ski 06:30,9 +0:00,0 2) (17) Eero Sorsa Sotkamon Jymy 07:01,5 +0:30,6 3) (18) Kalle Kemppainen Ristijärven Pyry 07:32,3 +1:01,4 Alkuun

 N13 3 km V    

1) (23) Hilla Niskanen Suomussalmen Rasti 10:45,1 +0:00,0 2) (21) Kiira Kiiskinen Sotkamon Jymy 11:10,7 +0:25,6 3) (22) Julia Tolonen Kainuun Hiihtoseura 13:36,7 +2:51,6 Alkuun

 N14 3 km V    

1) (28) Venla Järvelä Paltamon Urheilijat 09:01,8 +0:00,0 2) (26) Suvi Kemppainen Hyrynsalmen Isku 09:28,4 +0:26,6 3) (27) Ronja Pöyhönen Kuhmo-Ski 11:29,3 +2:27,5 Alkuun

 M14 5 km V    

1) (30) Konsta Jeremias Korhonen Kainuun Hiihtoseura 16:53,7 +0:00,0 2) (29) Lenni Turunen Kuhmo-Ski 17:46,5 +0:52,8 Alkuun

 N15 5 km V    

1) (34) Milla Huusko Ristijärven Pyry 14:38,3 +0:00,0 2) (33) Hannah Smart Paltamon Urheilijat 15:18,7 +0:40,4 3) (31) Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 16:12,1 +1:33,8 4) (35) Veera Pääkkönen Kuhmo-Ski 17:21,9 +2:43,6 Alkuun

 M15 5 km V    

1) (37) Miska Minkkinen Suomussalmen Rasti 14:09,0 +0:00,0 Alkuun

 N16 5 km V    

1) (39) Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 14:20,9 +0:00,0 2) (40) Veera Laaksoviita Suomussalmen Rasti 15:24,4 +1:03,5 3) (41) Saara Juutinen Paltamon Urheilijat 16:08,5 +1:47,6 Alkuun

 M16 5 km V    

1) (44) Santeri Koivisto Kuhmo-Ski 13:17,6 +0:00,0 2) (43) Ville Haverinen Kuhmo-Ski 13:41,9 +0:24,3 Alkuun

 N18 5 km V    

(46) Saana Vuolle Seinäjoen Hiihtoseura 14:50,3 Ulk Alkuun

 N50 5 km V    

1) (51) Kaija Korhonen Sotkamon Jymy 15:27,4 +0:00,0 2) (50) Teija Eskelinen Kainuun Hiihtoseura 19:33,6 +4:06,2 Alkuun

 N40 5 km V    

1) (52) Nina Andersen Kuhmo-Ski 16:16,9 +0:00,0 Alkuun

 N35 5 km V    

1) (54) Virpi Komulainen Kuhmon Kiva 17:10,0 +0:00,0 Alkuun

 N20 5 km V    

1) (59) Pauliina Oikarinen Paltamon Urheilijat 15:25,5 +0:00,0 (57) Sanni Alatalo Lempäälän Kisa 13:34,2 Ulk (58) Elina Hämäläinen Kymin Koskenpojat 14:03,3 Ulk Alkuun

 NYL 5 km V    

1) (61) Päivi Piminäinen Kainuun Hiihtoseura 14:16,6 +0:00,0 2) (62) Miia Kemppainen Hyrynsalmen Isku 14:48,3 +0:31,7 3) (63) Laura Saastamoinen Sotkamon Jymy 15:29,1 +1:12,5 (64) Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 14:19,1 Ulk Alkuun

 M65 5 km V    

1) (66) Eero Väisänen Kuhmon Kiva 15:00,2 +0:00,0 2) (67) Eero Okkonen Kainuun Hiihtoseura 16:34,5 +1:34,3 Alkuun

 M60 5 km V    

1) (69) Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 15:03,3 +0:00,0 Alkuun

 M50 10 km V    

1) (75) Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 24:06,3 +0:00,0 2) (74) Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 25:36,6 +1:30,3 Alkuun

 M40 10 km V    

1) (77) Petri Koivisto Kuhmo-Ski 23:54,4 +0:00,0 2) (78) Petri Pieviläinen Ristijärven Pyry 26:14,0 +2:19,6 Alkuun

 M45 10 km V    

1) (80) Urpo Sorsa Sotkamon Jymy 26:57,4 +0:00,0 (81) Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 25:54,2 Ulk Alkuun

 M35 10 km V    

1) (85) Mika Kyllönen Kuhmo-Ski 24:19,2 +0:00,0 2) (84) Timo Heikkinen Ristijärven Pyry 30:41,7 +6:22,5 Alkuun

 M18 10 km V    

1) (89) Arttu Lukkari Sotkamon Jymy 23:46,2 +0:00,0 2) (90) Oskari Juutinen Paltamon Urheilijat 25:11,2 +1:25,0 3) (87) Veeti Nissinen Puolangan Ryhti 26:25,1 +2:38,9 (93) Jaska Lius Kankaantaan Kisa 23:54,3 Ulk (92) Visa Joenperä Kankaantaan Kisa 24:52,4 Ulk (91) Iisakki Ponnikas Keravan Urheilijat 25:30,8 Ulk Alkuun

 M20 10 km V    

1) (95) Verneri Sievänen Kuhmo-Ski 24:08,8 +0:00,0 (96) Matias Lantta Mikkelin Hiihtäjät 23:44,7 Ulk Alkuun

 MYL 10 km V    

1) (102)Teemu Härkönen Vuokatti Ski Team Kainuu 21:47,3 +0:00,0 2) (103)Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team Kainuu 22:00,9 +0:13,6 3) (104)Atte Leinonen Ristijärven Pyry 25:29,4 +3:42,1 (99) Kusti Kittilä Oulun Hiihtoseura 21:49,4 Ulk (100)Mikko Loukkaanhuhta Jämin Jänne 22:39,9 Ulk (98) Niko Hakulinen Vehkalahden Veikot 25:30,0 Ulk (101)Lauri Niemi Lappeen Riento 27:23,3 Ulk Alkuun